Засоби самооборони-газовий балон, шокер або пістолет

Средства самообороны

Питання про самооборону в сучасності більш ніж актуальне. В еру поширення злочинності і бандитизму кожен громадянин повинен мати право на захист, але іноді закон може несподівано виявитися не на його боці. Через відсутність знань правових норм багато часто купують заборонені засоби захисту, через що можуть виявитися в полі дії правоохоронних органів. У даній статті ми розберемося, які ж засоби захисту в Україні можна використовувати для самооборони.

Перед початком аналізу варто звернути увагу на загальну класифікацію засобів самооборони, прописану в Цивільному кодексі. Самозахист в теорії є застосуванням певною особою засобів захисту, які протидіють правопорушенням на його адресу. Його способи повинні відповідати іншим постановам і Кримінального Кодексу України. Також існує поняття необхідної оборони, яке має на увазі захист інтересів особи від іншої особи. В даному випадку роль грає і те, що навіть при можливості звернутися в правоохоронні органи, людина має право на самооборону. Існує і поняття крайньої необхідності, але вдаватися в подробиці в даному випадку ми не будемо.

КЛАСИФІКАЦІЯ ЗБРОЇ

Перед вибором засобу захисту варто визначити, до якого саме категорію він належить. Через незнання законів ви можете просто потрапити в неприємну ситуацію. Зброя поділяють на такі типи:

  • Навчальний. Не становить ніякої небезпеки.
  • Холодне. Ножі, біти, кастети та інше.
  • Громадянське. До нього відносять колекційні екземпляри, мисливські рушниці та ті самі засоби захисту, про які йде мова.
  • Службово-штатна. Воно може видаватися тільки відомствами.
  • Військове. Назва в даному випадку говорить сама за себе.

Також існує й інший тип класифікації – вогнепальна, пневматична, газова або травматична зброя. Окрема група відводиться для кийків і шокеров. Далі виділимо типи зброї, на яке треба отримувати дозвіл у відомчих органах:

  • Пневматичні пістолети.
  • Мисливські рушниці.
  • Газові пістолети.
  • Травматичні пістолети.

Без дозволу на носіння можна користуватися газовими балончиками або пневматикою зі швидкістю руху отримай до 100 метрів в секунду. З усього вищесказаного можна зробити висновок, що оптимальним рішенням для простого громадянина будуть пневматика або балончик з газом. Якщо ж вам запропонують придбати інший тип озброєння, пам’ятайте, що такими діями ви порушите Закон України, що має на увазі кримінальне покарання.

Нам довіряють
Безкоштовна консультація