Психологія крадіжки

Психология кражи фото к новости

Почуття, коли тебе обікрали, розуміє лише той громадянин, який хоч раз у житті стикався з подібною ситуацією. Іншим же людям без такого досвіду життя, можливо, здасться, що під час злочину вони можуть втратити лише матеріальні цінності. Але це зовсім не так. Жертви, на яких нападає грабіжник, починають втрачати відчуття захищеності. Але ж кожен з нас знає, що це для будь-якої людини вважається набагато важливіше, ніж гроші, телефон, автомобіль та інші матеріальні милостиві.

Це відноситься не тільки до власного житла. Якщо злодій залазить в сумку, може виникнути теж саме відчуття. Адже це важлива для людини річ. У сумці люди носять власні документи, гаманець з грошима, якісь необхідні предмети (фотографії близьких людей, записки, кредитки та ін.). А коли хтось залазить у внутрішній світ власника сумки, руйнує його, він залишає лише відчуття образи, зла, розчарування. У таких ситуаціях людина може просто розгубитися, розчаруватися саме в собі.

З приватним будинком все набагато складніше, тому що для будь-якого з нас будинок – це захист, фортеця, де можна відпочити, розслабитися, стати самим собою. Тут лежать улюблені речі, затишно, комфортно і тепло. Кожному з нас здається, що все це неможливо зруйнувати. Але, коли злодій пробирається всередину житла, він руйнує домашню ідилію.

Свою історію розповів чоловік, який встановив охоронну систему, коли його квартиру вже пограбували:

«Спочатку в мене був шок – я просто побачив відчинені двері. Потім ступор. Чи можна входити в квартиру? А раптом злочинець ще не пішов? У кого просити допомоги? Починаєш стукати сусідам в двері. З ними я не спілкуюся, але сподіваюся, що вони допоможуть. Пiсля роботи, але мовчки вирішуються допомогти. З сусідами ми увійшли в квартиру. Скрізь розкидані речі – від куди вони всі взялися? Десь поламаний паркет, десь лежить картина, на якій поламана рамка. У вітальні розкриті дверцята на шафі, одяг розкидана, стоптане чоловічими грубими черевиками. В цей же час на вулиці ллє злива. А ось лежить улюблена іграшка дитини, але вона забруднена. Скрізь брудно, і від цього гидко на душі.

Після такої події не хочеться залишатися в квартирі. Хоч на дверях встановлений новий замок, сигналізація. Я розумію, що таке більше не трапиться, але все-одно хочеться знову все заново перемити».

Якщо ви не хочете, щоб у вашому житті сталося таке нещастя, подбайте про свою безпеку заздалегідь. Краще запобігти крадіжці, ніж усунути наслідки.

 

Нам довіряють
Безкоштовна консультація