Що ж повинна робити дитина, якщо вона загубилась

Практично всі батьки колись втрачали власних дітей. Це, як правило, відбувається в великих гіпермаркетах, серед великого натовпу, в метро. Звичайно ж, дана ситуація викликає сильний стрес для мами і тата. Але, якщо ви зможете заздалегідь розповісти доньці чи синові, що необхідно робити, ви вирішите цю проблему досить швидко.

Найголовніше що повинна знати будь-яка дитина:

  • Власне ім’я, прізвище, ім’я мами і тата.
  • Номер телефону мами або тата.
  • Адреса, за якою дитина проживає.

Також дитина повинна запам’ятати номер екстреної служби. Даний номер набирається з будь-якого телефону, навіть з мобільного.

Крім того, в будь-якій ситуації, що склалася існують загальні правила. Вони стосуються певного випадку. Всього таких правил два:

  • Дитина завжди повинна знаходитися на одному місці, коли вона зрозуміє, що загубилась. Вона не повинна кудись іти, щоб знайти маму і тата.
  • Дитина повинна чітко зрозуміти у кого попросити допомоги.

Також є ще одне правило, про яке повинна знати дитина – це правильний алгоритм дій. Якщо вона розуміє, що загубилась, для початку повинна зупинитися, подивитися по сторонам – можливо, батьки знаходяться поруч, а потім їх голосно покликати.

Багато діток соромляться, а тому вони не зможуть кричати серед інших людей. Важливо дитини навчити не шуміти, трохи почекати, а потім тільки кликати батьків. Необхідно доньці чи сину пояснити, що відбувається в такому випадку, коли шуміти можна, а коли ні.

Також в таких ситуаціях дитина повинна дотримуватися такої інструкції:

  • «Зупинися». Дітей спочатку шукають батьки, тому дитина повинна зупинитися, бути на одному місці.
  • «Слухай оголошення». Необхідно дитини навчити оглядатися по сторонах, прислухатися ретельно до кожного оголошення.
  • «Попроси допомоги у працівника поліції, продавця». Можна розповісти дитині, щоб вона не погоджувалась на пропозиції незнайомців, які пропонують піти разом пошукати маму. Оскільки незнайома людина може бути поганим. Краще сказати малюкові, щоб він звернувся до службовцю, наприклад, до продавця, поліцейському.
  • «Залишайся там, де знаходиться багато людей». Бажано, щоб хтось із дорослих знаходився біля дитини, коли навколо досить багато людей. Це повинно тривати до того моменту, коли малюка знайдуть його близькі люди (мама, тато, бабуся, дідусь та ін.).
Нам довіряють
Безкоштовна консультація